Pożyczki pozabankowe przez internet

Firmy pozabankowe, również znane pod nazwą parabanków opanowały rynek finansowy pod kątem udzielania pożyczek, kredytów, czy innych form wsparcia finansowego. Większość z nich jest ukierunkowana na klientów indywidualnych. Jednak istnieją również firmy, które udzielają wsparcia finansowego małym lub dużym przedsiębiorstwom. Rynek finansowy w Polsce jest obecnie mocno urozmaicony. Dlatego pożyczki pozabankowe są skierowane do różnych grup klientów. A każda firma finansowa samodzielnie ustala kryteria, jakie potencjalny klient musi spełnić, aby zaciągnąć kredyt pozabankowy.

W większości przypadków można je otrzymać nie przedstawiając żadnych zaświadczeń, gdyż jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Wnioski rozpatrywane są błyskawicznie i wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby pożyczkobiorca mógł się cieszyć z uzyskania pozytywnej decyzji.

Dlaczego są tak popularne?

Tak naprawdę jest bardzo wiele powodów, jednym z najważniejszych jest fakt, że idealnie się sprawdzają w różnych sytuacjach i są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Pożyczki pozabankowe online

Pożyczki pozabankowe zachęcają wszystkich, którzy chcą otrzymać pieniądze w jak najkrótszym czasie, przy spełnieniu minimum formalności. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że biurokracja bankowa. To nie tylko złożenie wniosku kredytowego, ale również szeregu innych dokumentów, a następnie nerwowe oczekiwanie na decyzję analityka finansowego o zdolności kredytowej. Firmy finansowe w swoich ofertach pożyczek pozabankowych w znacznym stopniu skróciły czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu. Właśnie między innymi przez ograniczenie formalności do całkowitego minimum. Nic więc dziwnego, że osoby, które nader wszystko cenią swój czas, a czas to pieniądz – wybierają właśnie rozwiązanie pożyczek finansowych.

Pożyczki pozabankowe dla osób zadłużeniami

Bardzo często o podjęciu decyzji o ubieganie się o tego rodzaju pomoc finansową towarzyszy podbramkowa sytuacja finansowa. Prawdą jest, że banki niechętnie udzielają pożyczek osobom zadłużonym, lub ze złą historią w BIK, czy KRD. A prawdę mówiąc nie chcą udzielać ich wcale. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja firm pożyczkowych, dla których zła historia kredytowa nie jest przeszkodą. A otrzymane pieniądze można przeznaczyć na spłatę kredytu lub innego zobowiązania i jednocześnie uwolnić się od komornika, czy firm windykacyjnych.

Brak stałych dochodów?

Odrębną grupę klientów pożyczek pozabankowych tworzą osoby, które nie są wstanie udokumentować posiadanych dochodów. Firmy pożyczkowe nie wnikają jak dany pożyczkobiorca osiąga dochody. Ostateczna decyzja jest podejmowana w oparciu o oświadczenie, a źródłem utrzymania może być emerytura, renta, umowa o dzieło lub zlecenie, alimenty lub inne miesięczne przychody.

Najbardziej popularne pożyczki finansowe

Na polskim rynku królują przede wszystkim chwilówki, czyli nisko kwotowe pożyczki udzielane na krótki okres czasu. Udzielane są na dowolny cel i zazwyczaj decyzja kredytowa nie przekracza kilkunastu minut. A pożyczkobiorca otrzymuje gotówkę jeszcze tego samego dnia.

Pożyczki dla zadłużonych, bez BIK, czy KRD. Udzielane bez większych formalności, jednak należy pamiętać, że zazwyczaj jest to forma pożyczania gotówki pod zastaw nieruchomości lub ruchomości. Firmy finansowe w tym wypadku również są otwarte na gwaranta pożyczki, który będzie zabezpieczeniem w razie nieterminowej spłaty.

Innym przykładem są pożyczki prywatne, znane również jako społecznościowe. Jest to idealny rodzaj kredytu dla wszystkich klientów, choć jeszcze nie tak rozpowszechniony jak inne opcje firm pozabankowych. Taki rodzaj pożyczki jest bardzo indywidualny i mniej kosztowny ze względu na brak pośredników. To klient i pożyczkodawca – sponsor wedle swoich potrzeb uzgadniają warunki umowy.

O minusach pożyczek pozabankowych

Ten rodzaj kredytów, niestety w wielu przypadkach wiąże się z wysokim oprocentowaniem, dlatego należy bardzo dobrze się zapoznać z ofertą firm pozabankowych i wybrać pożyczkę, których miesięczna rata nie będzie przewyższała możliwości spłaty. Warto zapoznać się z całkowitym kosztem pożyczki, oprocentowaniem, jak również wybierać oferty pożyczek za darmo za 0%.

Pożyczki pozabankowe na pewno posiadają wiele zalet, jednak warto pamiętać, że są zobowiązaniem finansowym, które należy dobrze przemyśleć, gdyż niewywiązanie się z umowy lub nieterminowe spłaty mogą przynieść za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Instytucje pozabankowe naliczają bardzo duże odsetki od niespłacanych rat, a dodatkowo nie trzeba długo czekać na egzekucję komorniczą.

Pożyczki pozabankowe, jak zostało już wspomniane są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą w łatwy i szybki sposób dostać zastrzyk dodatkowej gotówki.