Pożyczka społecznościowa

Chcąc pożyczyć pieniądze, każdej osobie w pierwszej kolejności przygodzi na myśl bank, instytucja pozabankowa, rodzina i znajomi. Jednak na rynku finansowym dostępna jest jeszcze jedna forma pomocy finansowej – pożyczka społecznościowa. Zdobywa ona coraz większą popularność ze względu na nieskomplikowany proces o jej ubieganie i jest dużo tańsza od innych ofert proponowanych na polskim rynku. Czy jest możliwość uzyskania pożyczki, która wyprzedza produkty bankowe i oferty firm pozabankowych?

Taka jest właśnie pożyczka społecznościowa, która zachowała wszystkie zalety chwilówek, a kosztami nie odbiega od najlepszych ofert bankowych. Dostępna jest całkowicie przez Internet, bez żadnych poręczycieli i zbędnych formalności. Jest pożyczką, która jest idealnym rozwiązaniem dla dwóch zainteresowanych stron. Zarówno dla osoby pożyczającej, która może negocjować warunki umowy, jak i dla pożyczkodawcy, który inwestuje swój kapitał. Szybko, tanio i bez formalności – taka właśnie jest pożyczka społecznościowa.

 MENOKWOTACZAS 
Chwilowkomat
Pożyczka do 5000 zł
500 – 5 000 zł7 – 30 dniWNIOSEK
POLOzyczka
Pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo
100 - 5000 zł1 - 30 dniWNIOSEK
Łatwy Kredyt
Pierwsza pożyczka do 1500 zł za darmo
100 – 3 000 zł15 – 30 dniWNIOSEK
Hapi Pożyczki
Maksymalna pożyczka do 15000 zł
800 – 15 000 zł3 – 36 miesięcyWNIOSEK
Tani Kredyt
Pierwsza pożyczka do 2100 zł za darmo
200 – 5 000 zł5 – 30 dniWNIOSEK
Miloan
Maksymalna pożyczka do 4000 zł
100 – 4 000 zł1 – 30 dniWNIOSEK
MoneydoNow -Kreditech Polska
Maksymalna pożyczka do 10 000 zł
1 500 – 10 000 zł6 – 24 miesięcyWNIOSEK

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Pożyczka społecznościowa oznacza pieniądze pożyczone przez osobę fizyczną, a udzielana jest przez osoby prywatne, firmy, lub organizacje. Przekazanie pieniędzy odbywa się bez korzystania z pośrednika, co jeszcze bardziej zachęca potencjalnych klientów. Dodatkowo warto zauważyć, że w przypadku tego rodzaju pożyczki obowiązują inne zasady niż w przypadku kredytów pozabankowych. Gdyż wszystko jest ustalane pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą, od wysokości kwoty, okresu spłaty, oprocentowania, oraz ewentualnego zabezpieczania w przypadku nieterminowej spłaty. Taka forma jest niebywale korzystna dla obu stron. Przede wszystkim dla tych osób, dla których pożyczana kwota nie była by dostępna ani w banku, ani w żadnych firmach pożyczkowych.

pożyczka społecznościowa

Konkurencją dla ofert banków i firm pozabankowych.

Osoby, które popadają w problemy finansowe jest coraz więcej, co zmusza je do korzystania z różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Z powodu rosnących długów jest im za każdym razem trudniej otrzymać tego typu wsparcie, nie tylko w bankach, ale także od firm pozabankowych, które oferują pożyczki bez BIK, czy KRD. Przedłużanie terminów spłaty również nie może trwać w nieskończoność. A kwoty pożyczek dla zadłużonych nie są na tyle wysokie, aby odwrócić diametralnie sytuację finansową i zmienić na lepsze położenie takich osób.

Zasadniczą różnicą pożyczki społęcznościowej od innych form pozabankowych jest fakt, że udzielany kredyt odbywa się osobiście, po bezpośrednim kontakcie z Inwestorem. Zazwyczaj warunki pożyczki są ustalane telefoniczne, lub mailowo. Po podpisanej umowie, pożyczkobiorca natychmiast otrzymuje środki w dwóch formach, gotówkowej, lub poprzez przelew bankowy. Gotówkę możesz otrzymać zaledwie w kilka minut wypełniając minimum formalności, nie tracąc zbędnego czasu, a pieniądze może otrzymać, jak to się powszechnie mówi od ręki.

Pożyczki prywatne stają się coraz bardziej popularne, ze względu na zaostrzone warunki przyznawania kredytów w bankach, a niestety w instytucjach pozabankowych duże kwoty pożyczek są niestety niedostępne. Oprócz dużej gotówki, pożyczki społecznościowe zachowały wszystkie inne zalety ofert firm finansowych. Klient może zgłosić swój wniosek przez Internet, z dowolnego miejsca. Kiedy tylko jest taka potrzeba i praktycznie każda osoba może otrzymać wsparcie finansowe. Bez podania przyczyny, na co potrzebna mu jest wnioskowana kwota.

Dla jakich klientów?

Generalnie rzecz ujmując pożyczki społecznościowe są przeznaczone dla każdej  grupy klientów, którzy potrzebują nagłego zastrzyku gotówki. Aby ubiegać się o pożyczkę należy być obywatelem Polski i posiadać ważny dowód osobisty, oraz konto w banku. Niektórzy inwestorzy wymagają udokumentowanego dochodu, jak również tacy, którzy udzielają wsparcia osobą mającym emerytury, renty, czy zasiłki. Zdarzają się także i tacy, którzy nie wymagają żadnych zaświadczeń i osoby bez stałego zatrudnienia, lub umowy o pracę również mogą się starać o otrzymanie pożyczki społecznościowej, gdyż każda z nich jest dostosowana indywidualnie do klienta. Warto jednak pamiętać, że przy korzystaniu z tego typu pożyczek może zawsze wystąpić jakaś forma weryfikacji, która będzie zabezpieczeniem dla potencjalnego Inwestora, w momencie niedokonania spłaty.

Ogólnodostępna pożyczka społecznościowa i jej oferty.

Ogłoszenia pożyczek społecznościowych klienci mogą odnaleźć nie tylko w prasie, w lokalnych informacjach, ale również w Internecie, gdzie coraz więcej portali zostało przygotowanych w tym właśnie celu, aby umożliwić znalezienie Inwestora. Osoby zainteresowane pożyczeniem gotówki, jak i te której jej udzielają mogą dokonać rejestracji i wspólnie uczestniczyć w ogłoszeniach.

Warto zauważyć, że osoby udzielające pożyczek są częścią umowy z podniesionym ryzkiem, gdyż w ramach niespłacania zobowiązania są na straconej pozycji. Każdy nowy klient ubiegający się o pożyczkę społecznościową powinien zadbać o swoją wiarygodność. A co za tym idzie nawet najmniejsze zobowiązania spłacać w terminie.

Pożyczki społecznościowe, tak czy nie?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każde zobowiązanie finansowe posiada swoje wady i zalety. Jednak można całkiem śmiało powiedzieć, że pożyczki społecznościowe są jednym z najlepszych rozwiązań, gdyż są najbardziej dopasowane do potrzeb pożyczkobiorcy. Są najtańszym rozwiązaniem, jak również najszybszą możliwą formą otrzymania gotówki w nagłych sytuacjach.

Szybka pożyczka online przez internetPożyczki prywatnePożyczki pozabankowe
Pożyczki bez zdolności kredytowejPożyczki na ratyPożyczki dla zadłużonych
Pożyczka z komornikiemPożyczka bez zaświadczeńPożyczka bez KRD
Osobiste pożyczki bez bazChwilówka bez BIKKredyt dla młodych
Pożyczka społecznościowaPożyczka od 18 lat