Kredyt dla młodych

Spora liczba młodego społeczeństwa zaczyna swoje dorosłe życie od zaciągnięcia kredytu bankowego, który ułatwi im start w dorosłość. Przeważnie są to kredyty brane na: studia, kursy dokształcające, mieszkania, samochody. Młodzi ludzie szukają pomocy finansowej, aby odciążyć rodzinę, która nie zawsze ma możliwości na sfinansowanie i zabezpieczenie pierwszych kroków dzieci w dorosłość, gdyż często same ledwo wiążą koniec z końcem. Znając realia, młodzież nie ma problemu z wydawaniem pieniędzy, bardziej z ich posiadaniem. Dlatego kiedy wchodzą w wiek pełnoletni chcą spełniać swoje marzenia. Niestety tutaj zaczyna się problem, bo łatwo powiedzieć weźmy kredyt. Tylko jak go dostać?

Powszechnie wiadomo ze nikt nie udzieli kredytu, czy pożyczki na piękne oczy. Na szczęście w przypadku kredytu dla młodych i w tej sytuacji banki, jak również instytucje pozabankowe znalazły rozwiązanie i wyszły do młodych na przeciw. Kredyty dla młodych są dostępne dla każdego młodego człowieka, który ukończył 18 lat, pod warunkiem, że posiada stałe dochody. W zależności od instytucji, w których dana osoba ubiega się o kredyt. Będzie to związane z udokumentowaniem przychodów, lub zwykłym oświadczeniem. I tutaj pojawia się pytanie, co wybrać?

Co to oznacza?

Kredyt dla młodych został przygotowany w oparciu o potrzeby pomocy finansowej dla młodego społeczeństwa, aby umożliwić im odpowiedni start w dorosłym życiu. Każda osoba, która jest obywatelem Polski i ukończyła 18 rok życia ma prawo ubiegać się o kredyt dla młodych. Powszechnie wiadomo, że firmy zatrudniające każdego młodego człowieka nie dają mu zbyt wielu możliwości.

Kredyt dla młodych

Po pierwsze wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie, co można wytłumaczyć brakiem doświadczenia, ale również samą formą zatrudnienia. W potocznym języku pracodawcy dają możliwość pracy o tak zwane umowy śmieciowe, czyli umowy zlecenie, kontrakty itp. Bardzo rzadko się zdarza, aby osoba, która dopiero rozpoczynała swoją karierę zawodową dostała stałą umowę o pracę. Wynikiem tego jest, że mimo posiadania stałych dochodów nie pozwala to na uzyskanie wymarzonego kredytu.

Czy banki chętnie udzielają kredytów dla młodych?

Banki również zaczęły zauważać ten narastający problem i szukać rozwiązania, aby pozyskać grono nowych klientów i jednocześnie ułatwić młodym ludziom start w przyszłość.  Rozpoczęto poszukiwania, aby ustalić ostateczne warunki  progu kredytowego na podstawie umów o dzieło, umów zlecenie, czy innych form zatrudnienia. Wiadomo ze każdy bank udzielając kredytu zawraca uwagę, jakie potencjalny kredytobiorca ma szanse na spłacenie zadłużenia. Nie ma co ukrywać, że podstawowym dokumentem ciągle wymaganym przez banki jest umowa o pracę i informacje w niej zawarte dotyczące dochodu, jak okresu trwania zatrudnienia. Można powiedzieć, nie masz umowy o pracę, nie masz szansy na kredyt bankowy.

Drugą opcją, z której mogą skorzystać młodzi ludzie w instytucjach bankowych jest sztuczne podniesienie zdolności kredytowej przez osoby trzecie: rodziców, dziadków, czy rodzeństwo, pod warunkiem, że są wstanie wykazać odpowiednie zabezpieczenie kredytu.  Niestety nawet przy takiej pomocy z strony banków w dalszym ciągu nie wszyscy mogą sobie pozwolić na możliwość zaciągniecie kredytu.

Forma zatrudnienia już nie jest problemem, czyli pomoc dla młodych od firm pozabankowych

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja kredytów dla młodych od instytucji pozabankowych. Firmy te zdają sobie sprawę, że młode osoby dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i mają świadomość,  że pracodawcy bardzo często zatrudniają ich w oparciu o umowę zlecenie, umowę o dzieło, zdarza się, że również o umowę o pracę jednak z najniższą krajową – co dyskwalifikuje ich jako osoby z dobrą zdolnością kredytową.

Młode osoby mogą posiadać inne stałe miesięczne źródła dochodu, jak np. stypendia, lub udzielone im wcześniej alimenty. Dlatego też firmy pozabankowe nie przekreślają możliwości 18-latków i dają im szansę na zdobycie dodatkowej gotówki. Przy pożyczce dla młodych nie ważna jest forma zatrudnienia, a jedynie fakt zdolności do spłaty zadłużenia. Tym samym każda z młodych osób, która może oświadczyć uzyskiwany miesięczny dochód, który może pokryć spłatę zadłużenia ma dużą szansę na otrzymanie pożyczki od instytucji pozabankowych.

Instytucje rządowe również wspierają młodych

Instytucje Rządowe wraz z Bankami wyszły do młodych ludzi z inicjatywa programu „Mieszkanie dla Młodych”.  Jest to możliwość dostania przez młode osoby kredytu hipnotycznego z wkładem własnym. Możliwość taką maja klienci do 35 roku i co bardzo ważne nie ma znaczenia czy są singlami, samotnie wychowują dzieci, czy są małżeństwem. Jest to dla nich wielka szansa na spełnienie swoich marzeń o własnym mieszkaniu.

Kredyt dla młodych to odpowiedzialna decyzja

Nie jest dla nikogo tajemnica ze kredyt powinien być decyzją przemyślaną, ponieważ jest to zobowiązanie finansowe, które klient musi spłacić.  W związku z tym, należy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, wybrać taki bank lub instytucję pozabankową, które dadzą najkorzystniejsze propozycje, biorąc pod uwagę stopę procentową, oprocentowanie, jak i wszystkie prowizje. W tej chwili na rynku jest mnóstwo ofert kredytowych i to klienci wybierają najbardziej odpowiednie. Nie można się ograniczać, gdyż kredyty są dla wszystkich i pomagają w starcie w dorosłe życie, ale jest to decyzja, która musi być przemyślana i odpowiedzialna.

Szybka pożyczka online przez internetPożyczki prywatnePożyczki pozabankowe
Pożyczki bez zdolności kredytowejPożyczki na ratyPożyczki dla zadłużonych
Pożyczka z komornikiemPożyczka bez zaświadczeńPożyczka bez KRD
Osobiste pożyczki bez bazChwilówka bez BIKKredyt dla młodych
Pożyczka społecznościowaPożyczka od 18 lat